נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

הכשרה בביופידבק

3logos.jpg

הכשרה לטיפול ולאימון בביופידבק

מרצה: ד"ר יובל עודד

המרכז לטיפול קוגניטיבי התנהגותי ופסיכופיזיולוגי (מיינדפולנס וביופידבק) בשיתוף אירגון IBNA והיחידה לפיתוח מקצועי באוניברסיטת בר אילן מציעים קורס ייחודי בביופידבק.

ביופידבק הינו כלי לקידום טיפול בהפרעות חרדה
בטיפול בהפרעות סומטופורמיות בויסות דחפים, התמודדות עם כאב, ועוד... ביחד עם מיינדפולנס וטיפול קוגניטיבי התנהגותי מתקבל כלי רב עוצמה.

הקורס יכשיר את הלומדים לשלב בעבודתם ביופידבק ככלי טיפולי
המרכז ( TM BF-CBT) הינו המרכז המוביל בישראל בהכשרות ביופידבק עם למעלה מ-1500 בוגרים מאז 2002.

הקורס יכלול היכרות עם טכניקות לויסות תגובות לחץ
ביחד עם מדדים פיזיולוגיים שונים, כולל מדדים ייחודיים לשיטת TM BF-CBT.

היקף הקורס הוא 36 שעות אקדמיות
ובמהלכו יתבצעו תירגולים בקבוצות קטנות בכל מפגש באמצעות מכשור ביופידבק מתקדם (התוכנה הקלינית וגירסת pioneer Alive .(תתאפשר השאלת ציוד במהלך הקורס.

בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה מטעם האוניברסיטה
ותינתן הנחה בלעדית של מאות שקלים ברכישת ציוד.

למי מתאים הקורס

הקורס הינו קורס שמיועד לתת מיד עם סיומו כלים שמסייעים בשלב הפסיכו-חינוכי, ברכישת מיומנויות לויסות לחצים ולהכנה מתאימה למצבי לחץ והתאוששות מהם. הוא מתאים למטפלים מתחומים שונים (פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עו"סים קליניים, קרימינולוגים קליניים, מרפאים בעיסוק ומטפלים בהבעה ויצירה) עם ניסיון טיפולי המעוניינים לשלב את העבודה עם הביופידבק בעבודה הקלינית. כמו כן יתקבלו יועצים חינוכיים ומאמנים בוגרי הכשרה מלאה עם נסיון באימון (לעתים יידרש ראיון אישי). בשלב 2 יתקיימו מסלולים נפרדים למטפלים ולמאמנים שיאפשרו שילוב מיטבי של הביופידבק בעבודה בהתאם לעיסוק.

מועדי הקורס:

בימי חמישי בין 15:30-21:15 ובימי שישי בין 08:30-13:15.

עלות הקורס:

3500 ש"ח כולל מע"מ. ניתן לשלם בשני תשלומים.
עלות דמי רישום להבטחת מקום בקורס: (300 ₪ יופחתו מהעלות הכוללת).

כיצד נרשמים:

על מנת להירשם לקורס ליצור, נא להזין את פרטיך בטופס פניה בתחתית הדף, או ליצור איתנו קשר  בווצאפ whatsapp.pn...

תיאור הקורס:

ביופידבק הינו כלי טיפולי פשוט ללימוד אשר ניתן לשלבו ככלי ייחודי בתוך פסיכותרפיה או אימון המתבסס על עקרונות של טיפול קוגניטיבי התנהגותי. הציוד ידידותי מאוד להפעלה ופותח במיוחד לשימוש מטפלים ומאמנים. הקורס הנוכחי נבנה על בסיס נסיון מצטבר של שנים בעבודה קלינית בבי"ח שניידר, במרכזי טיפול שונים ובעבודה באימון מנטלי . המפגשים יכללו לימוד תיאורטי ועבודה מעשית עם דגש על לימוד מפורט של פרוטוקולים להתערבות בעזרת ביופידבק (לדוגמא: בתחום ניהול לחצים, חרדת בחינות , התמודדות עם מתח ציפייה וחרדת ביצוע, התערבות בהפרעות שינה ועוד).

בתירגולים, ובהתאם לתחום המקצועי יינתנו בקבוצות דגשים ליישומים בעבודה מול לחצים מתגלגלים וחרדת ביצוע ולקלינאים יינתנו דגשים לגבי עבודה עם הפרעות חרדה (OCD, GAD ,פוביות) התערבות ביופידבק בתחום ויסות הדחף (ADHD (ובתחומים הקשורים ליחסים בין הגוף לנפש (כאבים, הפרעות סומטופורמיות, קונוורסיות , וכו'). יושם גם דגש גם על עבודה עם ילדים ומתבגרים ועל האופן בו הביופידבק מאפשר להכניס ממד של משחק לטיפול. תחומים אלו יועמקו בשלב 2 ויומלץ על פרוטוקולים מבוססי מחקר לעבודה.

על המנחה

בעל דוקטורט בפסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה. MA בפסיכולוגיה קלינית- שיקומית, מומחה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי מטעם איט"ה ומומחה –מדריך בביופידבק. מנהל המרכז לטיפול קוגניטיבי- התנהגותי ופסיכופיזיולוגי בתל אביב ומנהל מרכז גדות לטיפול בהפרעות חרדה ולחץ.

חבר בצוות ההוראה של האיגוד האירופאי BFE-Learn From The Best  בתכנית לביופידבק פיתח את שיטת חדר כושר מנטלי TM שאומצה על ידי יחידות עילית בצה"ל, ועל ידי גופים באירופה ובארה"ב. 

פיתח את גישת הטיפול TM BF-CBT ופירסם מאמרים בתחום המיינדפולנס והפסיכופיזיולוגיה היישומית. מרצה אורח באוניברסיטת ת"א ואוניברסיטת בר-אילן במגמה לפסיכולוגיה קלינית ובלימודי המשך ברפואה. לשעבר יו"ר האגודה הישראלית לפסיכופיזיולוגיה יישומית ומשוב ביולוגי וממקימי אירגון IBNA .מנהל לשעבר של מרפאת הביופידבק בבית חולים שניידר.

הקורס יכלול את הנושאי הבאים:

 • הסבר על אפשרויות ההתערבות בביופידבק והכרות עם המדדים השונים.
 • סקירת מחקרים והצגת עבודות קליניות על יעילות הטיפול בביופידבק בהפרעות פסיכולוגיות ורפואיות.
 • הדגמת גוף-נפש
 • הסבר פסיכופיזיולוגי:
  • על תגובת הסטרס FFF והתיאוריה הפוליוואגאלית
  • על הקשר בין הפרעות שונות למדדים השונים ולימוד אינטייק ופרופיל פסיכופיזיולוגי כולל תירגול.
  • יכולת תיחקור של תגובה והתאוששות במספר מדדים.
  • ניהול לחצים - שימוש בטכניקות כמו דימיון מודרך, נשימות סרעפתיות,
  • הסחת קשב, אימון אוטוגני, דסנטיסיזציה, הרפיות ומיינדפולנס
  • התנסות בעבודה עם המדדים השונים וטכניקות שונות לניהול לחצים בקבוצות קטנות (עד 3 איש בקבוצה):
  • SCL מוליכות חשמלית בעור
  • HRV ,HR מדדי קצב לב
  • דפוסי נשימה
  • מדד טמפרטורה
 • הכרה והבנה של הנתונים הפיזיולוגיים וזיהוי ארטיפקטים במדדים השונים. מעבר על 4 פרוטוקולים לפחות באופן מפורט (פגישה אחר פגישה): חרדת בחינה, כאבי ראש, הפרעת שינה והפרעת חרדה כללית
 • ביופידבק עם ילדים ונוער- דגשים

נשמח לספק מידע נוסף, |
מקוים לראותכם,
ד"ר יובל עודד וצוות CBT-BF

<< היכן ניתן ללמוד