נגישות
גודל פונט
ניגודיות
בהירה כהה
הצהרת נגישות
איפוס

היכן ניתן ללמוד

שיטת ™CBT-BF

הקורס נפתח 4 פעמים בשנה באוניברסיטת בר אילן – בחודשים יולי, אוקטובר, ינואר ואפריל. ופעמיים בשנה בחיפה: ינואר ויולי. מדי פעם על פי הביקוש נערכים קורסים במרכז גדות בתל אביב וכן קורסים לצוותים קליניים במוסדות שונים

משך הקורס:
שלב 1: 6 מפגשים 6 שעות אקדמאיות בכל מפגש.
שלב 2: 4 מפגשים של 6 שעות אקדמאיות כל אחד.
מחיר: 
שלב 1: 3200 ₪, ובנוסף 300 ש"ח דמי רישום.
שלב 2: 2400 ₪.


סדנת מינדפולנס בשדה הטיפולי

(על פי עקרונות MBCT)

MBCT – Mindfulness-based Cognitive Therap – היא תכנית טיפול חדשנית שבתחילה פותחה במטרה לסייע בצמצום ההישנות של דיכאון, בקרב אנשים הסובלים מדיכאון חוזר ונשנה (recurrent depression). התכנית נבנתה ע"י צוות מוביל פסיכולוגים קליניים ונחקרה מדעית, והראתה ממצאים מרשימים ומעודדים. תכנית הטיפול מבוססת על שילוב של מינדפולנס וטכניקות מדיטציה, יחד עם כלים מעולם הטיפול הקוגניטיבי. מהותה של התכנית הוא בניסיון לאפשר מפגש חדש ושונה עם דפוסי חשיבה ומצבים רגשיים בכלל, ועם אלה האופייניים להפרעות במצב הרוח ולמצבי חרדה בפרט. מינדפולנס הוא הלוך רוח המתאפיין בתשומת לב מדויקת וערה לרגעי ההווה, תוך השהייה של השיפוטיות שלנו. הלוך רוח של מינדפולנס מסייע לנו התבוננות אל תוך העולם הפנימי שלנו מתוך עמדה של סקרנות וקבלה, ואגב כך משנה גם את מפגשנו עם העולם שסביבנו.

התרגול המדיטטיבי, וביסוס הלוך רוח של מינדפולנס, מאפשר לנו להכיר את תבניות התודעה והחשיבה, ולפגוש את מחשבותינו כאירועים מנטאליים   חולפים, מבלי להיסחף לתוכנן או למשמעותן הרגשית. במפגש מסוג זה, המחשבות אינן דורשות סילוק, מענה או תיקון, אלא מתאפשרת נוכחות שלהן בתוך מרחב תודעתי רחב יותר. בגישה זו, ניתן להכיל מגוון היבטים של החשיבה והעולם הרגשי, גם כאלה הנתפסים כפגועים, שליליים ומאיימים. בדרך זו, פיתוח הלוך רוח של מינדפולנס מרחיב מאד את דרגות החופש שלנו בהתמודדות עם מרכיבים שונים של חיינו.

הסדנה בנויה על-פי התכנית הטיפולית המקורית, ומאפשרת לחוות את תכנית שמונת-השבועות, ולהכירה הן מצדו של המנחה, והן מצדם של המשתתפים. הסדנה מתאימה לקלינאים בתחום בריאות הנפש, תינתן עדיפות לאנשים המתרגלים מדיטציה באופן קבוע. במהלך הסדנה נחפש דרכים להביא את הידע האישי, הנרכש דרך תרגול עקבי של מדיטציה, אל תחום הסיוע הנפשי והמפגש עם מטופלים המתמודדים עם קשיים רגשיים משמעותיים.

הסדנה תכלול רקע תיאורטי , תרגולים, סימולציות של הנחיית מפגשים והתייחסות מעמיקה לעמדתו הייחודית של המנחה/המטפל במסגרת קבוצתית או יחידנית.

המעוניינים להירשם מתבקשים לשלוח תיאור תמציתי של ניסיונם הן בתחום הפסיכותרפיה והן בתחום התרגול המדיטטיבי (משך התרגול, מידת קביעותו, סוג התרגול וכו').

על המנחים

סמדר יהודה, פסיכולוגית קלינית מומחית MBCT מנחת קבוצות MA. לומדת בודהיזם ומתרגלת מדיטציה כתשע שנים, במקביל לעבודתה הקלינית. סמדר הוכשרה לטיפול על ידי פרופסור זינגל סגל, אחד מיוצרי התכנית, בטורונטו ובניו יורק, וצברה ניסיון רב בהעברת MBCT בשיטת התכנית למטופלים בקנדה ובארץ.

ד"ר יובל עודד, פסיכולוג קוגניטיבי התנהגותי. בוגר ההכשרה בMBSR ומנחה שותף בסדנאות MBCT. בעבודתו משלב טכניקות טיפוליות שבסיסן ראיית הקשר בין הגוף לנפש. חבר במכון מודע לפיתוח הממשק בין מדיטציה למחקר מדעי במרכז הבינתחומי בהרצליה מתרגל מדיטציה מזה 15 שנה ומשלב מיינדפולנס בעבודה טיפולית פרטנית.

הקורס נפתח פעמיים בשנה – בחודשים ינואר ואוקטובר.
משך הקורס: 8 מפגשים, 2.5 שעות כל מפגש.
מקום הלימודים: תל אביב
מחיר: 2200 ₪


הכשרה בביופידבק

אנו שמחים לבשר על פתיחתו של קורס הכשרה בטיפול באמצעות ביופידבק בחיפה. בקורס נלמד על תפקידו של הגוף כמסוף חיוני לקבלת רגשות ולעבודה עימם ונדגים כיצד פניה לערוץ הגופני והחוויתי עשויה להוות אלטרנטיבה להנעת הטיפול. דגש יושם על הפחתת הסימפטומים הפיזיולוגיים של חרדה ועל סיוע למטופלים להתמודד באופן אדפטיבי יותר עם מצבים של עוררות יתר.

הקורס יקנה תעודת סיום המוכרת על ידי האיגוד לקידום הביופידבק והנוירופידבק בישראל IBNA ויאפשר תחילת סטאז' במסגרת האיגוד לקבלת תעודת מטפל המוכרת על ידי האיגוד.

מטרת הקורס

להקנות למשתתף ידע רחב ומעמיק בתחום ההתערבות בעזרת ביופידבק ושילוב הכלי בתחומי טיפול שונים תוך דגש על אוכלוסיית ילדים, נוער ומבוגרים. הקורס כולל תרגולים רבים בעזרת מערכות ביופידבק שונות כולל מערכת הביופידבק המתקדמת Alive (מערכת חדישה המותאמת במיוחד לעבודתם של מטפלים קוגניטיביים התנהגותיים).

תכני הקורס

מבוא לביופידבק, היסטוריה וסקירה כללית: הגדרות, עקרונות, יתרונות, חסרונות. אלקטרופיזיולוגיה ומכשור ביופידבק – המודל הקלאסי מול משולש טיפולי. אינדיקציות טיפוליות רלוונטיות לטיפול בביופידבק. מדדים: GSR, HRV, HR, TEMP, BVP והדגמת EMG. טכניקות לאנמנזה בשילוב כלים פסיכופיזיולוגיים. עקרונות התהליך הטיפולי המשולב בין פסיכופיזיולוגיה וטיפול קוגניטיבי התנהגותי. הביופידבק ככלי משחקי וכאמצעי להגברת היצירתיות בטיפול. הצגה של פרוטוקול לטיפול בהפרעות חרדה תוך הצגות מקרה רלוונטיות. ניהול לחצים (Stress Management).

על המנחה

ד"ר יובל עודד, פסיכולוג קוגניטיבי התנהגותי. מומחה בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי מטעם איט"ה ומומחה-מדריך בביופידבק.

אוכלוסיית יעד

הקורס מיועד לאנשי מקצוע מוסמכים במקצוע טיפולי מטעם משרד החינוך או משרד הבריאות, המעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שלהם בתחום הביופידבק ולשלבו בתחום עיסוקם הטיפולי.

הקורס נפתח פעמיים בשנה – בחודשים יולי ונובמבר.
משך הקורס: 5 מפגשים, סה"כ 36 שעות אקדמיות.
מקום הלימודים: בית הכט, שדרות הנשיא 142 , מרכז הכרמל, חיפה.
מחיר: 3000 ₪

יש להוריד מהאתר www.cbtadres.co.il את טופס הרישום לקורסים מתקדמים שנה ג' ולסמן את הקורס המבוקש.
את ההמחאות יש לרשום לפקודת: א.מ. אדרס בע"מ
ניתן לשלוח בדואר רגיל לרחוב שימקין 26 , חיפה 3475041 .
בכל שאלה ניתן ליצור קשר עם ד"ר איתי אדרס נייד: 052-2817057 מייל iadres@netvision.net.il
מספר המקומות מוגבל ולכן כדאי להירשם בהקדם.

<< תוכנית הלימודים   הכשרות >>